Reclame
Bekeken: 162x

Toeristenbelasting - voor de ene gemeente is het een ideale melkkoe, voor de andere vooral een mooie manier om ieder jaar weer even genoemd te worden als 'de goedkoopste van Noord-Holland'. Want ook dit jaar komt Dijk en Waard weer met deze titel uit de vergelijking van online platform Bungalowparkoverzicht.nl. 

Deze website houdt jaarlijks bij in hoeverre de toeristenbelasting in Nederland stijgt of daalt. Het laatste is toch niet vaak het geval. Zeker voor gemeenten die aardig wat gasten uit binnen- en buitenland mogen ontvangen is de toeristenbelasting een mooi instrument om gaten in de begroting te dichten.

De gemiddelde prijs per nacht ligt in Nederland intussen op 2,79 euro per persoon. Dat gemiddelde neemt al jaren toe, Bungalowparkoverzicht.nl ziet hier een stijging van tien procent over een periode van tien jaar. (tekst gaat door onder de foto)

Duitse auto's met witte kentekens Witte nummerborden horen bij de zomer (foto: Streekstad Centraal)


Uitschieter is toeristenmagneet Amsterdam. De vele miljoenen die de hoofdstad jaarlijks bezoeken mogen per persoon per nacht maar liefst 18,44 euro ophoesten. De gemeente Amsterdam houdt daar toch aardig wat aan over, vorig jaar ruim 268 miljoen euro. Maar eigenlijk is het hoge tarief als ontmoediging bedoeld: Amsterdam wil juist mínder toeristen trekken.

De prijsbewuste toerist kiest al jaren voor een hotelletje in Heerhugowaard of Langedijk. Niet eens zo ver van de hoofdstad en ook dichtbij de kaasmarkt, de duinen, de kust, de Broekerveiling - het idee is lang niet gek. De toeristenbelasting: één euro maar, per persoon per nacht. Het verschil met Amsterdam is toch opmerkelijk.

Dit tarief is dus het laagste van Noord-Holland, maar daar dient wel bij vermeld te worden dat één Noord-Hollandse gemeente helemaal geen toeristenbelasting heft. Dat is Laren. (tekst gaat door onder de foto)

Mensen in blauwe jassen gooien grote ronde kazen naar elkaar op een plein tijdens een kaasmarkt, met een historisch gebouw op de achtergrond en toeschouwers langs de zijkant. De Kaasmarkt is een grote trekker, maar dagjesmensen betalen geen toeristenbelasting (foto: Streekstad Centraal)


De andere gemeenten in de regio zitten dichter bij het landelijke gemiddelde van 2,79 euro per persoon per nacht. Alkmaar (3,24 euro) en Castricum (3,30 euro) durven daar nog wel aardig boven te zitten. Het zijn ook beide gemeenten waar aardig wat toeristen komen, al vertekent het beeld in Alkmaar wel een beetje doordat veel toeristen hier 'dagjesmensen' zijn, die overnachten in de omgeving.

Heiloo is juist scherper met 2,25 euro per persoon per nacht. Bergen vraagt aan de vele toeristen die afkomen op de mooie stranden en hoogste duinen van Nederland per persoon per nacht 2,60 euro. Uitgeest zit daar iets boven met 2,65 per nacht - nog wel onder het landelijk gemiddelde.
Pin It

Agenda