Reclame
Bekeken: 252x

Bij een verjaardag hoort een feestje. En als je 150 jaar geworden bent, mag dat best een bijzonder feestje zijn. Uiteraard kunnen de gebakjes daar niet bij ontbreken. Woensdag was het Stedelijk Museum in Alkmaar de jarige en werden de bezoekers getrakteerd op zo'n gebakje en op twee nieuwe aanwinsten.

Het gaat om twee schilderijen uit de zestiende eeuw, van de hand van de Meester van Alkmaar. Een schilder waar we eigenlijk niet voldoende over weten maar die in 1504 een zevental panelen schilderde met daarop afgebeeld de 'zeven werken van barmhartigheid'. (tekst loopt door onder de foto)

Een groep mensen verzameld in een museum terwijl een zwart doek gedeeltelijk wordt opgetild om een kunstwerk te onthullen. Er zijn schilderijen aan de muur te zien en een man in een rolstoel aan de rechterkant van de afbeelding. De panelen werden feestelijk onthuld. (foto: NH Nieuws / Anne Klijnstra)


 

De Meester van Alkmaar dankt zijn naam aan een door hem vervaardigde serie van zeven panelen uit 1504 waarop 'De zeven werken van barmhartigheid' zijn afgebeeld. Twee daarvan hangen nu in het Stedelijk Museum. NH Nieuws, mediapartner van Streekstad Centraal was bij de onthulling.

De panelen werden gemaakt in opdracht van de broederschap van de Heilige Geest en waren voor voor de Laurenskerk in Alkmaar. Wie de meester was weten we niet zeker, maar zijn werkelijke naam was mogelijk Cornelis Buys. En daarvan wordt gezegd dat hij een broer was van de schilder Jacob Cornelisz. Genoeg mysterie dus.

De panelen zijn dankzij fondsenwerving in handen gekomen van het museum en aangekocht op een veiling in Parijs. De bezoekers mochten woensdag gratis bij het museum naar binnen om de nieuwe aanwinst te bewonderen. Speciaal voor de verjaardag is het museum ook woensdagavond open.
Pin It
Reclame

Agenda