Hoog in nok van de Grote Kerk is de nestkast van de slechtvalken tot leven gekomen. Twee kuikens zijn deze week uit het ei gekropen. Woensdagavond meldde het eerste jong zich met enig gepiep, het tweede kuiken volgde in de nacht van woensdag op donderdag. Het is het allereerste broedgeval van slechtvalken in Alkmaar sinds mensenheugenis.
Begin maart werden de eieren gelegd in de nestkast. Die kast werd kort daarvoor geplaatst boven Het Grote Raam, vlakbij een nis die de slechtvalken al vaak gebruikten als rustplaats. De verwachting was dat de slechtvalken bij de juiste omstandigheden ook daar zouden nestelen, als de mens een handreiking zou doen met een nestkast met grind.
Werklieden van Stadswerk072 gingen daarom aan de slag. Ze sjouwden ondermeer enkele zware zakken grind tientallen meters naar boven via een smalle wenteltrap. Grind is voor de slechtvalk vaak voldoende om een plek geschikt te achten als nest voor hun nageslacht. Het gesjouw met zakken grind blijkt deze week niet vergeefs te zijn geweest. (tekst gaat verder onder de foto)

De ouders zullen de komende vijf weken af en aan vliegen met voer. Andere vogels zijn hun prooi. De slechtvalk is het snelste dier op aarde. In een razendsnelle duikvlucht grijpen ze hun prooi, die daarbij direct wordt gedood. De ouders brengen dit voer naar de nestkast. Daar worden hapklare brokken gemaakt voor de jongen.
Het duurt ongeveer vijf weken voordat de jongen aan hun vlieglessen beginnen. Het nest blijft dan enige tijd hun uitvalsbasis.
De verwachting is dat slechtvalken de komende jaren de Grote Kerk blijven gebruiken om te broeden.
De jongen zijn op internet te volgen via het YouTube-kanaal van de Grote Kerk.