Reclame

Pieter Dijkman uit Markenbinnen keert terug in Provinciale Staten van Noord-Holland. De VVD'er wordt komende maandag beëdigd als opvolger van Bas de Wit, die Statenlid af is omdat hij wethouder wordt in Medemblik. Voor Dijkman wordt het zijn tweede, en opnieuw onverwachte, entree in het provinciehuis.

Dijkman is bepaald geen onbekende in de politiek in onze regio. Hij was wethouder in de voormalige gemeente Graft-De Rijp en na de samenvoeging met Alkmaar tussen 2015 en 2022 wethouder van de nieuwe fusiegemeente. Daar beheerde hij onder meer de portefeuilles financiën, sport en wonen.

Na zijn vertrek als wethouder bleef Dijkman actief als VVD-raadslid in Alkmaar. In 2023 stelde hij zich kandidaat voor Provinciale Staten. Hoewel hij bij de verkiezingen niet rechtstreeks werd gekozen, kwam er later dat jaar alsnog een zetel voor hem vrij. (tekst gaat verder onder de foto)

Nieuw fietspad langs Olympiapark in Alkmaar Dijkman begeeft zich in Provinciale Staten onder meer op het snijvlak van natuur en recreatie. (archieffoto: Streekstad Centraal)


Lang duurde zijn eerste periode in Haarlem niet. Binnen enkele weken na zijn installatie als Statenlid werd Dijkman in september 2023 benoemd tot waarnemend burgemeester van Drechterland. Daarmee moest hij zijn Statenzetel alweer opgeven. Hij bleef waarnemer in Drechterland tot mei 2025. Nu, ruim een jaar later, keert hij dus terug in Provinciale Staten.

Dijkman krijgt binnen de VVD-fractie de portefeuilles natuur en water. Juist die onderwerpen kunnen hem de komende maanden regelmatig terugbrengen naar dossiers die spelen in de regio Alkmaar. Een daarvan is de toekomst van het Recreatieschap Alkmaarder- en Uitgeestermeer. De provincie is deelnemer aan dit recreatieschap, dat voor belangrijke keuzes staat over onder meer natuur, recreatie en de financiële toekomst van het gebied. (tekst gaat verder onder de foto)

Mensen ontspannen op een grasveld bij een strand met uitzicht op een rustig meer op een zonnige dag. Een speeltoestel met glijbaan staat op het zandstrand, terwijl kinderen in het water spelen en volwassenen op ligstoelen zitten of op handdoeken liggen. Pieter Dijkman kan zich de komende maanden als Statenlid mengen in de discussies over de toekomst van het Recreatieschap Alkmaarder- en Uitgeestermeer. (foto: Streekstad Centraal)


Tenzij zich weer onverwachte ontwikkelingen voordoen, kan Dijkman aanblijven als Statenlid tot de Provinciale Statenverkiezingen van 17 maart 2027. Zijn benoeming staat 7 september op de agenda van Provinciale Staten in Haarlem.
Pin It
Reclame

Agenda