Het nieuwe Kindcentrum De Kiem in Egmond aan den Hoef is weer een stap dichterbij gekomen. Scholenstichting Blosse en onderwijswethouder Marco Wiesehahn-Vrijman hebben een overeenkomst getekend met daarin afspraken over de financiering, planning en het ontwikkelproces. Na dit schooljaar zal worden gestart met de sloop.
Het oudste gedeelte van het schoolgebouw aan de Prinses Marijkelaan staat er sinds 1962 en het nieuwere gedeelte stamt uit 1976. In 2020 werd IKC De Kiem in het leven geroepen, en trok De Boswaid in bij de St. Jozefschool. Scholenkoepel Blosse vond het tijd voor een fris, duurzaam en modern gebouw.
Rond 80 procent van de ouders van de kinderen koos voor een nieuw schoolgebouw op de huidige locatie. Daar ging de gemeenteraad in juni mee akkoord. Gezien de immer stijgende bouwkosten, stemde de raad eerder deze maand voor aanvullende financiering.
Wethouder Wiesehahn-Vrijman is tevreden over het schetsontwerp. "Het is niet alleen modern en duurzaam in gebruik, maar qua ontwerp ook passend bij dit unieke stukje Nederland. Met het ontwerp dat er nu ligt en deze bestuursovereenkomst zetten we weer een belangrijke stap om dat doel te realiseren." (tekst gaat verder onder de tekening)
Schetsontwerp van het nieuwe IKC De Kiem in Egmond aan den Hoef. (tekening: Weeda Architecten)Remco Prast, bestuurslid van Blosse, is blij met de overeenkomst. "De nieuwe Kiem wordt een fijne, inspirerende plek waar kinderen kunnen leren, spelen en groeien. We kijken ernaar uit om in 2028 de deuren van dit duurzame kindcentrum te openen."
Langzamerhand wordt toegewerkt naar tijdelijke verhuizing van het IKC naar het voormalige schoolgebouw De Boswaid aan de andere kant van het dorp. Na het schooljaar wordt de overstap gemaakt en daarna kan worden gestart met de sloop. De bouw start in 2027. (foto: gemeente Bergen)
