Reclame
Bekeken: 388x

Van ondergelopen pad tot een stukje Schoorlse Zeeweg waar het water niet zomaar meer langdurig op zal blijven liggen. Afgelopen week is het laag liggende deel opgehoogd en zijn er buizen ingebed, en maandagochtend is een verse laag asfalt neergelegd.

De winter van 2023/2024 was uitzonderlijk nat en zorgde door heel Nederland voor wateroverlast. De duinen in onze regio werden zwaar getroffen, met als gevolg dat hele stukken onder water kwamen te staan. Soms tientallen centimeters diep. Tuinders zagen met lede ogen toe hoe de duinlandjes in Egmond aan Zee verzopen raakten, de Kerkweg in Bergen aan Zee stond onder water en de eerste bocht in de Zeeweg vanaf Bergen lag wekenlang deels onder water, ondanks allerlei maatregelen. (tekst gaat verder onder de foto)

Een nieuw geasfalteerde weg loopt langs een berm met grind en gras, met op de achtergrond een landschap bedekt met paarse heide. De steenslag maakt de ondergrond van het stukje Schoorlse Zeeweg doorlatend, maar voor wanneer het héél nat is, zijn twee buizen ingebed. (foto: Habro fotografie)


Ook paden en wegen in het duinlandschap overstroomden voor langere tijd, waaronder een stukje Schoorlse Zeeweg. Niet alleen vervelend voor fietsers en wandelaars, ook voor de natuur want mensen kozen er nog wel eens voor om door het duin langs de plas te komen.  "Daardoor ontstonden sluippaden, werden planten vertrapt en dieren verstoord," vertelde boswachter Samuelle van Deutekom destijds.

Met zand, houtsnippers en rijplaten werd een tijdelijke ophoging geboden, die nu wordt vervangen door een permanente versie. Aannemersbedrijf Gebr. Min B.V. uit Egmond dan den Hoef heeft een ophoging gemaakt van steenslag, met daarin twee buizen, zodat water onder het pad door kan stromen. Eén en ander afgedekt met strakke plak asfalt. (tekst gaat verder onder de foto)

Werkers in fluorescerende oranje jassen leggen een lijn langs een geasfalteerd pad in een natuurlijke omgeving. Het opgehoogde stuk Schoorlse Zeeweg is klaar, op de belijning na. (foto: Habro fotografie)


Officieel duurt de klus tot vrijdag, maar maandagochtend was het asfalt al gelegd en zijn voorbereidingen getroffen voor het trekken van zijlijnen. dus wellicht gaat de Schoorlse Zeeweg een paar dagen eerder open. (Hoofdfoto: Habro fotografie)
Pin It
Reclame

Agenda