Het Integraal Kind en Ouderen Centrum komt een stap dichterbij voor inwoners van Noord-Scharwoude. Aannemer Tuin en installateur Klaver zijn geselecteerd voor de bouw van het kindcentrum en de zorgwoningen. Donderdag worden de contracten ondertekend.
Aan de Tulpenstraat 2, op de plek van de gesloopte Mariaschool, zal een toekomstbestendig gebouw verrijzen voor jong en oud. Enerzijds is het IKOC een kindcentrum met drie takken: een basisschool voor twaalf groepen met totaal rond 300 kinderen, twee groepen kinderdagopvang en buitenschoolse opvang van Allente. Anderzijds is het centrum een complex met 56 woningen met voorzieningen van Horizon Zorgcentrum. Het IKOC is ontworpen door LIAG Architecten & Bouwadviseurs en het Deense architectenbureau RUM.
"Wij zijn trots dat we samen met gemeente Dijk en Waard en Allente onderwijs en opvang een belangrijke stap zetten in de ontwikkeling van het Integraal Kind en Ouderen Centrum in Noord-Scharwoude", aldus Horizon-bestuurder Sjanie Koedoot. "Met dit bijzondere project creëren we samen een plek waar kinderen kunnen leren en spelen, en waar ouderen een fijne en veilige woonomgeving hebben." (tekst gaat verder onder de tekening)

Onderdeel van het bouwproject is de verlenging van de Potjessloot, zodat deze straks tussen het IKOC en de voetbalvelden van LSVV ligt.
Eind november is het terrein bouwrijp. De bouw start vervolgens in december en de oplevering wordt verwacht in de zomer van 2027. Het IKOC zal IKC Waterrijk vervangen. (ontwerp: LIAG / RUM)