De politie heeft woensdag twee inwoners van Heerhugowaard aangehouden in het onderzoek naar de kunstroof uit het Drents Museum in Assen. Het gaat om een 20-jarige man en een 18-jarige man. Een daarvan is volgens de politie de man op de beelden uit een bouwmarkt in Assen. De geroofde gouden helm van Coțofenești en de drie gouden armbanden zijn nog steeds niet gevonden.
Beide mannen worden verhoord over hun rol in de kunstroof uit het Drents Museum. De afgelopen weken heeft de politie al vijf verdachten in dit onderzoek aangehouden, een Alkmaarder en drie mannen en een vrouw uit Heerhugowaard. Alle mannen zitten nog vast.
Direct na de aanhouding is een woning in Heerhugowaard doorzocht. Eerder op dag deed de politie al huiszoekingen in een woning in Opmeer en een bedrijfspand in Heerhugowaard. Daarbij zijn onder meer digitale gegevensdragers in beslag genomen. Hier zal verder onderzoek naar worden gedaan. Daarnaast is woensdagochtend bij een woning in Heerhugowaard uitlevering van administratie gevorderd. (tekst gaat verder onder de foto)

Op 25 januari werd ingebroken bij het Drents Museum. De inbrekers gingen er vandoor met twee Roemeense historische topstukken, een helm uit de vijfde eeuw voor Christus en drie Dacische armbanden. De waarde van de buit wordt geschat op 5,8 miljoen euro. Drie verdachten werden een paar dagen later in Heerhugowaard aangehouden en drie weken later werd een vierde Heerhugowaarder opgepakt in Obdam. Vorige week dinsdag volgde de aanhouding van een 36-jarige Alkmaarder.
Op een inleidende zitting voor de vier Heerhugowaarders werden niet alleen lange celstraffen aangekondigd, ook kunnen de vier een enorme schadeclaim tegemoet zien. Roemenië verlangt van Nederland schadevergoeding, en die schuift de claim door naar de verdachten. Alleen de partner van hoofdverdachte D.W. (36) is vrijgelaten uit haar voorarrest.
Het opsporen van de gestolen topstukken uit het Drents Museum heeft nog steeds prioriteit voor de politie. Hoe langer dat duurt, hoe groter de kans dat het goud is omgesmolten. Tips kunnen gegeven worden via de Opsporingstiplijn op 0800-6070, Meld Misdaad Anoniem op 0800-7000 en ook anoniem via Team Criminele Inlichtingen van de politie (088-6617734) en een tipformulier op politie.nl/assen-nl. (foto: Drents Museum)