Bij de spoorbrug over de Westerweg (N242) in Heerhugowaard zijn deze week hoogteportalen geplaatst. Hiermee worden weggebruikers vroegtijdig gewezen op de 'laagte' van vier meter van het spoorviaduct en worden botsingen hopelijk voorkomen.
Regelmatig gaat het mis met te hoge ladingen. "Vorig jaar wel negen keer", vertelt een provinciewoordvoerder tegen NH Nieuws, mediapartner van Streekstad Centraal. Eerdere jaren werd er onder meer een hijskraan van een oplegger getikt, een klokkenspel werd aan gort gereden en een kermisattractie raakte beschadigd.
De bedoeling van het hoogteportaal is dat de bestuurder van een voertuig dat te hoog is beladen, nog tijd heeft om te stoppen voor het echt verkeerd afloopt. Op Facebook is inmiddels al een video verschenen van een vrachtwagen die kort na de plaatsing al contact maakt met het hoogteportaal. (tekst gaat verder onder de video)
00:00
00:00
55
De aanrijdingen met de brug zorgen niet alleen voor flinke schade, maar ook voor groot oponthoud voor het weg- en treinverkeer dat moet worden stilgelegd. "Daarom zijn die portalen van groot belang", stelt de provincie. "Als een voertuig te hoog blijkt, moet-ie alsnog achteruit van de weg worden geleid, maar die hinder duurt aanzienlijk korter dan wanneer de brug geraakt wordt."
(video: Facebook/ André van Langen)