Reclame

Vanaf de eerste melding ging het snel. Brand, middelbrand, grote brand. Op de Dijk in Alkmaar. Een straat met dicht op elkaar staande, oude bebouwing. Op een balkon aan de achterkant van twee woningen blijkt brand te zijn uitgebroken. Er staat een bankstel in brand. De hulpdiensten rukken uit.

Eenmaal ter plaatse blijkt dat de bewoner van één van de twee woningen de vlammen eigenhandig heeft gedoofd met een brandhaspel. "Normaal denk je nog: wanneer gebruik je dat nou?", laat zijn vrouw weten. En het brandje was niet kinderachtig. "We zagen de vlammen eigenlijk in de reflectie van de ramen aan de overkant van de straat. Ze kwamen boven het dak uit." (tekst loopt door onder de foto)

Straat in Alkmaar bij avond, versierd met verlichte bollen en een brandweerwagen op de achtergrond. Het brandje kon op de nodige aandacht rekenen. (foto: Streekstad Centraal)


Nadenken was er voor de koelbloedige bewoner niet bij. "Ik dacht: huh, oranje? En toen ik zag dat het vlammen waren ben ik meteen naar boven gerend. Daarmee heeft hij er voor gezorgd dat de schade beperkt is gebleven, bevestigd ook de brandweer: "Hij heeft goed werk geleverd."

En daar zullen ook de ex-buren blij mee zijn, want die waren op het moment van de brand niet aanwezig. Hun woning staat te koop en de schrik sloeg ze dus om het hart toen ze ingelicht werden. De brandweer heeft uiteindelijk een nacontrole uitgevoerd, hoe de brand is ontstaan is nog niet duidelijk.
Pin It
Bekeken: 2371x
Reclame

Agenda