Reclame

De Bedrijven Investerings Zone (BIZ) voor bedrijventerrein De Oude Werf in Heiloo gaat niet door. Uit een draagvlakmeting, uitgevoerd door de gemeente, komt naar voren dat te weinig ondernemers het plan steunen. Slechts 12 van de 114 ondernemers stemden voor, terwijl een tweederdemeerderheid nodig was. En dus gaat er nu een streep door de plannen.

Om een BIZ in te stellen, moeten alle ondernemers binnen het gebied verplicht bijdragen aan een gezamenlijk fonds. Dit geld wordt ingezet voor verbeteringen op het terrein, zoals extra beveiliging en onderhoud. De gemeente hield van 3 januari tot en met 25 februari een draagvlakmeting, zoals wettelijk verplicht is. Van de 114 ondernemers brachten 65 hun stem uit. Daarvan stemden slechts 12 voor de BIZ, terwijl 53 ondernemers tegen waren. Met slechts 18,5% voorstemmers – ver onder de vereiste 66,67% – kan het plan daarom niet doorgaan. (tekst gaat door onder de foto).

Luchtfoto van een stedelijk gebied met woonwijken, een industrieel terrein met zonnepanelen, wegen en omliggende groene velden. Waar het er vorig jaar nog op leek dat er een BIZ kwam voor de Oude Werf in Heiloo, is nu elk sprankje hoop daarop weg. (foto: Bing)


Het bestuur van Stichting De Oude Werf, dat het initiatief nam voor de BIZ, reageert verrast op de uitslag. Bij een informatiebijeenkomst in april vorig jaar leek er nog veel steun te zijn voor het plan. Tijdens die bijeenkomst werd het concept BIZ-plan besproken, en de aanwezige ondernemers reageerden toen nagenoeg unaniem positief.

Toch bleek uit de stemming dat veel ondernemers tegen waren. Volgens de gemeente en de stichting is er bij een deel van de ondernemers het gevoel ontstaan dat ze onvoldoende betrokken zijn bij de plannen. Dit kan een belangrijke reden zijn voor het grote aantal tegenstemmers.

De gemeente en het bestuur van Stichting De Oude Werf zullen de uitkomst evalueren. Of er in de toekomst een nieuw initiatief komt om het bedrijventerrein gezamenlijk te verbeteren, is nog onduidelijk. Voor nu blijft De Oude Werf zonder BIZ, waardoor investeringen in bijvoorbeeld beveiliging of onderhoud afhankelijk blijven van individuele ondernemers.
Pin It
Bekeken: 224x
Reclame

Agenda