Het Regionaal Archief in Alkmaar organiseert ook dit jaar weer allerlei activiteiten. Naast vaste onderdelen zoals de kennismaking met familieonderzoek en de achtdelige cursus ‘Lezen van oud schrift’, is er een speciale bijeenkomst met tips over zoeken in bronnen uit de Tweede Wereldoorlog. En wegens succes terug: de cursus ‘Alkmaars Historie’.
Op woensdag 19 februari start de vertrouwde beginnerscursus ‘Lezen van oud schrift voor beginners’. Het ontcijferen van oude handschriften is soms een hele uitdaging, maar deze achtdelige cursus helpt deelnemers op weg bij het lezen en begrijpen van historische teksten. De lessen zijn telkens op woensdag van 14:30 tot 16:30 uur en kosten bij elkaar 90 euro. Er is ook een cursus voor gevorderden, maar hiervan zijn de data en verdere details nog niet van bepaald.
Het Regionaal Archief biedt op woensdag 26 maart weer de populaire korte kennismaking met familieonderzoek, voor iedereen die wil beginnen met het uitzoeken van de familiegeschiedenis. De bijeenkomst is kosteloos bij te wonen en wordt afgesloten met een kijkje in de archiefdepots, die normaal gesproken niet toegankelijk zijn voor het publiek.
Donderdag 3 april start de succesvolle cursus ‘Alkmaars Historie’. Kunsthistorica Margriet van Eck Poppe duikt in acht boeiende lessen in de geschiedenis van Alkmaar in. De helft van de lessen zijn in het archief aan de Bergerweg, de andere vier zijn stadswandelingen aan de hand van historische kaarten..
Wie in de archieven op zoek wil naar informatie uit Tweede Wereldoorlog over bijvoorbeeld familieleden kan terecht op woensdagmiddag 30 april. Tijdens deze gratis bijeenkomst worden informatie en praktische tips gedeeld over de verschillende oorlogsbronnen.
Voor meer details en het volledige programma, ga naar regionaalarchief.nl/cursussen. (foto: Regionaal Archief)